39 Yaşında Federer’i Yendi

39 yaşındaki Tommy Haas, Stuttgart’ta düzenlenen Mercedes Cup ilk turunda Roger Federer’i yenerek, Federer’i yenen en yaşlı oyuncu oldu..

Sezona muhteşem başlayıp en büyük kupaları kazanan Roger Federer, ardından toprak zemin sezonunu es geçmiş ve çim sezonuna konsantre olmak istediğini belirtmişti. 

İşler Federer’in tam olarak istediği gibi gitmiyor gibi duruyor zira çim kort sezonunda katıldığı ilk turnuvanın ilk turunda tecrübe abidesi Tommy Haas’a 2-1 kaybederek ilginç bir başlangıç yaptı.

Federer’in bu mağlubiyeti acaba kötü bir çim sezonu mu geçirecek sorularını fazla akıllara getirmese de dağınık oyunu sevenlerini üzen bir nokta olarak karşımıza çıktı..

FEDERER ELİNE GEÇEN FIRSATI TEPTİ

Federer bu zorlu maçın ilk setini 6-2 ile çok rahat kazandı. Ancak ikinci sette harika bir geri dönüş sergileyen Haas, seti Tie-Break’e taşımayı başardı.

Tie-Break’teki muhteşem mücadele 10-8 Haas üstünlüğü ile geçilince karşılaşma final setine taşındı.

Oyundan uzak bir görüntü sergileyen Roger Federer, son sette ara sıra iyi oynasa da genelde kötü bir oyun sergiledi. Sanki biraz da Stuttgart’ı görelim, gezelim dercesine turnuvaya gelmiş gibi gözüken Majesteleri, son seti 6-3 kaybederek Stuttgart’a veda etti..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?